Pro účastníky

Jak se můžete do projektu zapojit? Cest je hned několik. Pro více informací klikněte na některý z nadpisů níže.

STAŇTE SE DOBROVOLNÍKEM!

Zapojit se může kdokoli, komu není stav řeky lhostejný - každá pomocná ruka se počítá! Pokud se k nám chcete přidat, pak jste na správném místě. Nejprve prosíme o vyplnění registračního formuláře - usnadníte nám tak vaši identifikaci a zrychlíte proces registrace na stánku. V den úklidu pak jen potvrdíte svým podpisem, že se akce účastníte na vlastní nebezpečí. Možnost objednání trička byla ukončena z důvodů včasného vyhotovení. Další trička tedy již není možné objednat.

 

Čištěné úseky a místa nástupů naleznete níže na této stránce

 

Vaše bezpečnost je pro nás na prvním místě. Proto je pro nás důležité, abyste nám svým podpisem stvrdili, že se akce účastníte na vlasní nebezpečí. Pokud nám chcete ulehčit práci, vyplňte prosím registrační formulář výše a v den akce se pouze podepíšete na jednom ze startovních míst. Po registracích se už můžete směle pustit do úklidu. Během celého dne bude k dispozici i vzdělávací doprovodný program nejen pro děti z dílny studentského spolku Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Drosophila, rodinného centra Trutínek nebo Trutnovské Charity. Nudit se rozhodně nebudete :)

Co zajistíme?

Igelitových pytlů a hygienických rukavic bude určitě dostatek díky našim sponzorům. Sběračům nabídneme za odměnu také drobné občerstvení. Pro všechny případy bude zajištěna také první pomoc.

Co si vzít s sebou?

Hezké a slunečné počasí bohužel zajistit nemůžeme, proto doporučujeme zejména pevnou voděodolnou obuv, odolné a teplé oblečení, pláštěnku a osobní doklady.

 
Co sbíráme
Sbíráme vše, co může být považováno za odpadky. Například petlahve, polystyren, obaly od potravin, látky.
Na co dávat pozor
Každý se účastní akce na vlastní nebezpečí, proto se všem sbírajícím doporučuje mít na sobě při sběru rukavice. Obzvláště opatrně prosím sbírejte skleněné či keramické střepy, ostré a rezavé kovové předměty, zdravotnické potřeby jako injekční stříkačky, nůžky apod. Pokud by někdo chtěl sbírat odpadky v řece, pak by v žádném případě neměl být bos.
Co nesbíráme
Věci, co do přírody patří. Kameny, větve, listí. Neboříme věci, které vypadají jako záměrné umělecké dílo - expozice typu "land art", domečky a úkryty pro skřítky. ;-)
 

STAŇTE SE ORGANIZÁTOREM!

Chcete organizovat větší skupinu dobrovolníků, pomáhat s doprovodným programem nebo přiložit ruku k dílu během registrací účastníků? Napište nám na cistarekaupa@seznam.cz

MAPOVÁNÍ SKLÁDEK

Pro mapování černých skládek použijte aplikaci Instagram. Jednoduše pořiďte fotografii skládky nebo místa s větší koncentrací odpadků, opatřete popiskem a hashtagem #cistarekaupa a nahrajte na Instagram nebo Facebook. Nejste na sociálních sítích? Pak nám pošlete tip na adresu cistarekaupa@seznam.cz

MATERIÁLNÍ NEBO FINANČNÍ POMOC

Nevíte, co se starými rukavicemi nebo rolemi odpadků? Máte k dispozici pracovní oblečení, pláštěnky nebo cokoli, co by mohlo pomoci při úklidu řeky? Chcete náš projekt finančně podpořit? Kontaktujte nás a společně domluvíme podrobnosti. Bez vaší pomoci Úpu neuklidíme.

MEDIÁLNÍ PARTNERSTVÍ

Stále hledáme způsoby, jak oslovit co nejvíce lidí. Snažíme se oslovit všechny posluchače, čtenáře a diváky prostřednictvím všech možných médií. Máte možnost, jak nám pomoci s propagací akce? Ozvěte se nám!

Více informací pro média seženete v sekci pro-media

Mediální partneři

 

 

Startovní místa

Letos počítáme s celkem čtyřmi místy, na kterých bude probíhat registrace účastníků, rozdávání odpadkových pytlů a hygienických potřeb. Stačí si vybrat místo, které je vám nejsympatičtější nebo nejbližší a dorazit k němu 22. dubna. 

 

 
 

Program úklidu

9:30 - 10:00 registrace účastníků a podepisování prohlášení
10:00 - 14:00 úklid řeky Úpy na daných úsecích + doprovodný program na stáncích